Az Egyetemi Levéltár épülete képekben

k, 2015/03/24 - 11:16 -- Ruprech Judit

A 2004-ben alapított, 2005-től önálló szaklevéltárként működő Egyetemi Levéltár először az Állam- és Jogtudományi és Közgazdaságtudományi Kar Könyvtárának felújított épületrészében kapott helyet. 2010-ben ideiglenes helyéről a Szepesy u. 1. szám alá költözött.

A Belvárosi Templom, mögötte a Belvárosi elemi fiúiskola épülete, 1880. (Forrás: Csonka - Horváth - Bezerédy: Pécs egykor és ma, 1994.)

A Széchenyi tér ÉNY-i sarkán ma is álló épület 1883-ban épült fel, a földrengés által megrongált régi iskola helyén. Fotó: 1885 körül (Forrás: JPM)

Zelesny Károly fényképész a "Vasárnapi Ujság" illusztrációjaként megjelent  fotója a Széchenyi térről, 1888-ból.  A felvétel készítésének valószínűsíthető helye az Irgalmas rendi templom tornya. (Forrás: Régi Pécs)

Képeslap 1905-ből. (Forrás: Pécsi képek)

Zsabokorszky Jenő fényképe az 1934-es évben, feltehetően a városháza tornyából készült. (Forrás: Régi Pécs)