Acél Róbert szakmai önéletrajz
1973. december 28-án születtem Pécsett. Érettségimet a Széchenyi István Gimnáziumban szereztem 1992-ben, majd hat évig számviteli cégnél dolgoztam.
1991-ben középfokú nyelvvizsgát tettem angolból.
1998 és 2003 között több területen is próbálkoztam, többek között informatikai ismereteket oktattam a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamarában, és fordítottam az ACNielsen Magyarország számára.
2001-től a PTE Állam- és Jogtudományi karának könyvtárában vállaltam kisebb megbízásos feladatot, ami 2003 tavaszától, a könyvtár Közgazdaságtudományi kar könyvtárával való összevonása, majd később az egyesült új könyvtár megnyitása után huzamosabb idejű megbízássá bővült, mely különböző formában 2006 végéig fennállt.
2003 novemberétől az Pécsi Tudományegyetem Központi Könyvtára részeként megalakuló Levéltárban kaptam részmunkaidős állást, mely az önálló Egyetemi Levéltár 2005. január 1-i létrejöttével teljes munkaidősre bővült, levéltári kezelő beosztásban. Az általános levéltárosi teendőkön túl egyéni feladatom volt az ÁJK és KTK kar szakdolgozatainak kezelése.
2005-től tagja vagyok a Magyar Levéltáros Egyesület Számítástechnikai Szekciójának.
2005-ben az Eszterházy Károly Főiskolán egyetemi szintű történelem bölcsész képzésre nyertem felvételt, melyet tanulmányaimat a Levéltár támogatta. 2009-ben sikerrel diplomáztam.
2010-től én vagyok a Levéltár informatikai megbízottja.
2011-ben alapfokú nyelvvizsgát tettem németből.
2014-től részt veszek az AtoM levéltári rendszer honosításában, és a Magyar Felsőoktatási Levéltári Szövetség AtoM szerverét én adminisztrálom. A rendszer UnivA néven élesben 2016 tavaszán indult.
2015-től a Per Aspera ad Astra elektronikus folyóirat egyik tördelőszerkesztője vagyok.
2016-tól az MFLSZ honlapjának gondozását is átvettem.
2019-től a KDS aggregációs munkacsoportjának tagja vagyok
Az elmúlt években több kötet technikai szerkesztését is elvégeztem, többek közt a PTE Egyetemi Levéltár kiadványai sorozat 3 kötetét, a Pécsi Bölcsészkar bölcsője c. kiadványt, és a Pécsi Egyetemi Almanach első két kötetét, mely utóbbiak elkészítésében adatgyűjtési, és informatikai oldalról is részt vettem.