Rendhagyó könyvbeszerzés az Egyetemi Könyvtár számára

p, 2023/05/19 - 10:03 -- Lengvári István
1923 tavaszán, az Erzsébet Tudományegyetem budapesti tartózkodásának utolsó hónapjaiban a könyvtár fejlesztésére is gondolt intézményünk jogelődjének bölcsészkara. A németországi könyvek beszerzései azonban a magyar közvetítő cégek által költségesnek bizonyultak, így azt a megoldást terjesztette elő a kar hogy Nagy József könyvtárigazgató utazzon ki, és a német birodalmi bankhoz előreutalt pénzből személyesen vásárolja meg a köteteket. A teljes szabályszerűség miatt ehhez kértek engedélyt vallás- és közoktatási minisztertől. Még arra is kiterjedt a figyelem, hogy ne az inflálódó márkában hanem amerikai dollárban vagy francia frankban történjen az utalás.

FORRÁSOK:

PTE EL VIII.1.a. ETE, A Pécsi Egyetem Tanácsának ülésjegyzőkönyvei, 1923/24. tanév hatodik rendes ülése 1923. április 24. 19. napirendi pont
Címkék: